Načítá se ...
KAM S NÍM?
najděte si v Liberci svůj kontejner na tříděný odpad
hledej ulice č.p., město
plastpapirtetrapacksklo
info nápověda plast papir tetrapack sklo
Počet kontejnerů
sklo
tetrapack
papir
plast
Adresa
Vyberte stání...

Souřadnice
Vyberte stání...
*Data dostupná k 11.1.2012
zavřít
zavřít
NÁPOVĚDA

Právě zobrazená mapa by Vám měla umožnit nalezení nejbližšího kontejneru na tříděný odpad ve Vašem okolí. Při práci s ní lze využít klasických ovládacích prvků umístěných v levém horním rohu. Mimo to lze k přiblížení a oddálení mapy využít kolečka myši a k pohybu v mapě držení levého tlačítka. Dále je pohyb v mapě možný pomocí šipek na klávesnici.

Pomocí vyhledávače se můžete po zadání adresy ve tvaru "ulice číslo popisné, město", přesunout přímo na dané místo. Aktuálně zvolená pozice je znázorněna symbolem panáčka se vztažným bodem v jeho nohou.

Najetím na vybraný bod v mapě zobrazíte typy kontejnerů na daném stání. Po kliknutí na bod se v panelu vpravo dole zobrazí bližší informace, jako je počet kontejnerů, adresa a souřadnice v systému WGS 84. Tento panel je možné skrýt pomocí tlačítka v jeho horním rohu. Opětovné zobrazení je zajištěno při kliknutí na bod v mapě, případně kliknutím na symbol "i" vpravo nahoře.

Celá mapa byla vytvořena za použití volně dostupných dat a nástrojů. Uživatelské rozhraní tvoří upravená javascriptová knihovna OpenLayers, podkladová mapa je z dílny OpenStreetMap.org, stejně jako vyhledávač adres, který lze nalézt na adrese nominatim.openstreetmap.org. Informace o stanovištích separovaného odpadu poskytnul Magistrát města Liberce, Odbor správy veřejného majetku. Data jsou aktuální k 11.1.2012. Některá stání se ovšem podle popisu nedalo zcela přesně lokalizovat, proto pokud narazíte na chybu, prosím ozvěte se na vrbikdan(zavináč)gmail.com.

Poslední aktualizace dat: 11.1.2012. Poskytovatelem dat je Magistrát města Liberce, Odbor správy veřejného majetku. Grafika kontejnerů použita ze stránek www.jaktridit.cz. Vyhledávání místa nefunguje v Internet Explorer a Opera, na odstranění problému se pracuje. Doporučené rozlišení 1280 x 800 a vyšší. ©Daniel Vrbík, Brno 2012

www.jaktridit.cz, www.liberec.cz, © Přispěvatelé OpenStreetMap, CC-BY-SA